poniedziałek, 18 maja 2020

Aktualna wyprawka - 22 miesięczne dziecko

Ostatnia aktualizacja była pół roku temu to może pora na spis. W przypadku dzieci pół roku to wieczność.

- ubranka rozmiar 86/92
- buty rozmiar 23/24
- slipki 5 szt ( bo powoli przymierzamy się do odpieluchowania)
- pieluchy 4+ (najczęściej Babydream)
- kremu do pupy już nie używamy
- nocnik (taki z melodyjką)


- płyn do kąpieli dla dzieci - taki do ciała i włosów (aktualnie z Avon)
- krem do opalania z filtrem 50 (Kolastyna u nas)
- witamina D 400, Pedicetamol i Ibuprom dla dzieci (używamy zamiennie)
- mąka ziemniaczana! (synek ma czasami jakieś zmiany alergiczne na skórze i na razie kąpiele w krochmalu wystarczają)

- fotelik do samochodu 15-36 kg Chicco (chociaż jeszcze się mieścimy w 9-18 kg - zależy od gabarytów dziecka)
- wózek spacerówka (Baby Design Walker), ale już bardzo rzadko używany

- butelka ze słomką Pepco

- milion książeczek i zabawek
- rowerek Puky na czterech kołach
- powoli przymierzamy się do roweru biegowego
- łóżko Ikea Kritter


6 komentarzy:

 1. My naszej córce już po 6. miesiącu podawaliśmy witaminę D 600j. Takie mieliśmy zalecenia od lekarzy. Ale w sumie idzie lato, można zmniejszyć dawkę. A nocnika używamy zwykłego, bez melodyjki, żeby niecrozpraszać. Do wyprawki, na każdym etapie dodałabym jeszcze nosidełko (u nas akurat nosidełko, bo w chuście żadne z dzieci być nie chciało). A sprawdza się zarówno na spacerach, wycieczkach jak i przy wyciszaniu/ usypianiu, bo też mamy dwa wulkany energii. Może i Wy spróbujecie? ��

  OdpowiedzUsuń
 2. On już taki duży, że mieści się w foteliku 15-36 kg? Pamiętam, że mój starszak jeździł w tym mniejszym 9-18 kg do +/- 4 urodzin a był dzieckiem raczej przeciętnego wzrostu i wagi (około 50 centyla). Młodsza to okruszek więc mimo ponad 2 lata, nadal w foteliku 9-18 kg i tyłem bo to chyba jednak bezpieczniej. Rowerek biegowy to super sprawa. Dwulatek już powinien ogarnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy ten mniejszy 9-18 też i częściej używamy. Ale jeśli ktoś zaczynałby swoją przygodę z rodzicielstwem dopiero teraz to bym od razu wzięła większy model. Syn jest chudy ale długi i w tym mniejszym foteliku chyba już lada moment się nie zmieści.

   Usuń
 3. My kupiliśmy córce jako drugi fotelik model 9-25 kg. Jeśli ktoś będzie zaczynał rodzicielstwo w takim właśnie przejściowtm etapie, warto się dokładnie zorientować, oferta jest szeroka. Ale synkowi, jak wyrośnie z piereszego fotelika, kupimy taki, o którym piszesz: 15-36, bo jest słusznych rozmiarów i wagi, hehe. A mam pytanie z innej beczki... kiedyś we wcześniejszych postach o wyprawce, pisałaś o tubkach wielorazowego użytku na musiki owocowe. Da się je kupić stacjonarnie, czy przez internet zamawiałaś?

  OdpowiedzUsuń
 4. W sprawie fotelików to ja bym się jednak skupiła na doborze do konkretnego dziecka i samochodu. Próbowalibyśmy wsadzić młodsze w taki fotelik jak miał starszak i to była kompletna porażka - dziecko zupełnie innej postury ginęło w tym foteliku. Poza tym fotele 15-36 nie mają własnych pasów tylko bazują na pasach samochodowych - dziecko może je bardzo łatwo odpiąć albo się z nich wysunąć. Raczej nie są polecane dla dzieci młodszych niż co najmniej 3-latki.

  OdpowiedzUsuń